کنکور نظام قدیم 1400 برگزار می شود

کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ برگزار می شود؟

کنکور، بزرگ ترین و سر نوشت ساز ترین آزمون برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور محسوب می شود. دانش آموزان نظام جدید( 6-3-3 ) ، در سال تحصیلی 97-98 اولین کنکوری های نظام جدید بودند که بر اساس تصمیم گیری سازمان سنجش کنکور سال های 98 و 99 برای فارغ التحصیلان نظام جدید و نظام قدیم، سوالات به صورت جداگانه توزیع شد. در این نوشته به این سوال که آیا کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ برگزار می شود پاسخ داده می شود.

کنکور نظام قدیم برگزار می شود؟

طبق اخباری که در تاریخ سوم دی ماه اعلام شد، کنکور نظام قدیم برگزار می شود.

منابع کنکور نظام قدیم چیست؟

داوطلبان کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ ، از کتاب های درسی و تست زنی زمان خود استفاده کنند.

کنکور ۱۴۰۰در چه تاریخی برگزار می شود؟

کنکور 1400 در صورت پایین بودن آمار مبتلایان به کرونا، در تاریخ دهم و یازدهم تیرماه برگزار خواهد شد

آیا کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ برگزار می شود؟

در تاریخ سوم دی ماه با برگزاری کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ موافقت شد.

پس از برگزاری کنکور 99، سخنگوی سازمان سنجش، خبر عدم برگزاری کنکور نظام قدیم از کنکور ۱۴۰۰ را اعلام نمود.

این خبر با واکنش ها و اعتراضات بسیاری همراه بود و در تاریخ 22 آبان ماه، خبری با عنوان: آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و بعد از آن، صرفاً بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ برگزار شود، اعلام شد.

بر اساس اعلام ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، در کنکور امسال ۲۵۹ هزار نفر داوطلب نظام قدیم شرکت کردند که از این تعداد، ۶۳ هزار نفر با توجه به اختیاری شدن انتخاب نظام کنکور، به سوالات نظام جدید پاسخ دادند.

خدایی می‌گوید: تعداد سوالات چاپ شده نظام جدید برای کنکور ۹۹ برای ۱۹۶ هزار نفر بود. او افزود: از این ۱۹۶ هزار نفر، ۵۳ هزار نفر داوطلبان دانش آموخته مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند؛ ۱۴۳ هزار نفر باقیمانده داوطلبانی بودند که حداقل سه بار در کنکور شرکت کرده‌اند.

وی ادامه می‌دهد: از این۱۴۳ هزار نفر ۱۱۷ هزار نفر داوطلب علوم تجربی بودند که قصد قبولی در سه رشته دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی داشتند؛ در سایر رشته‌ها زیر هشت درصد داوطلبان، نظام قدیم هستند.

کمیسیون آموزش مجلس و کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰

کمیسیون آموزش مجلس با در نظر داشتن پیگیری های دانش آموزان نظام قدیم و اعتراض های پی در پی، برگزاری کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم را مجدد مورد بررسی قرار داده و جلساتی را تشکیل دادند.

بنا به درخواست تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس محترم شورای اسلامی مبنی بر بررسی امکان تمدید کنکور نظام قدیم و انجام سنجش با دو آزمون جداگانه ( دو مجموعه سوال براساس دروس نظام قدیم و نظام جدید ) در سال 1400، موضوع درجلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو ( جلسه 25 ) مورخ 20 آبان 99  مورد بحث و بررسی کارشناسی دقیق قرار گرفت و مصوب شد، آزمون سراسری سال 1400 و بعد از آن، صرفا بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید 3-3-6 برگزار ‌شود.

امکان تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰

سخنگوی سازمان سنجش اعلام کرده در صورتی که تعداد زیادی از داوطلبان این درخواست را داشته باشند ، ممکن است درخواست آن ها در شورای سنجش و پذیرش مورد بررسی قرار گرفته شود و کنکور ۱۴۰۰ نیز مانند کنکور 98 و 99 به دو شیوه نظام قدیم و جدید برگزار شود .

تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰

تاثیر معدل در کنکور 1400
تاثیر معدل در کنکور 1400

حرف آخر کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم

احمد نادری، نماینده مجلس در رابطه با تمدید کنکور نظام قدیم در توئیت نوشت: تصمیم بسیار خوبی در کمیسیون اصل نود در تعامل با وزیر محترم علوم اتخاذ شد.

ان شاء الله متقاضیان تمدید کنکور نظام قدیم به زودی خبر خوبی خواهند شنید.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

تاریخ ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۰ ، در هر پنج گروه آزمایشی در هفته آخر بهمن ماه 1399 می باشد و معمولا به داوطلبان حدود یک هفته الی ۱۰ فرصت داده می شود تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات خواسته شده اقدام نمایند.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۰

برگزاری کنکور هر ساله در تیر ماه انجام می گیرد البته به جز کنکور سال ۹۹ که به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تاریخ برگزاری تمام آزمون های سراسری به تاخیر افتاد.

بر اساس پیش بینی های انجام شده کنکور ۱۴۰۰، در نیمه اول تیرماه و در روز های پنح شنبه و جمعه برگزار می شود و معمولا روز پنج شنبه اختصاص دارد به کنکور ریاضی ، کنکور انسانی و کنکور هنر و روز جمعه کنکور تجربی و کنکو زبان برگزار می شود.

بهترین منابع کنکور ۱۴۰۰

با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی و روش تست زنی در کنکور، بهترین منبع برای دروس اختصاصی و عمومی، منبعی است که ابتدا مفاهیم هر مبحث را به طور کامل آموزش داده و سپس روش های تست زنی در کمترین زمان را آموزش دهد.

موسسه اوج یادگیری با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفاهیم و روش های تست زنی مباحث کلیه دروس عمومی و اختصاصی، اقدام به تولید بسته های آموزشی به صورت مبحثی و بسته های معلم خصوصی، با تدریس بهترین اساتید کشور نموده است.

برای خرید منابع کنکور ۱۴۰۱ اوج یادگیری می توانید از سه روش اقدام کنید:

روش اول:

دانلود و نصب اپلیکیشن اوج یادگیری

با نصب اپلیکیشن اوج یادگیری می توانید بسته مورد نظر خود را به سبد خرید خود اضافه کرده و در پایان از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خود را ثبت نمائید.

پس از ثبت خرید، از سامانه پیامکی اوج یادگیری با عنوان در حال انجام دریافت می کنید.

روش دوم:

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است نیز، شیوه پرداخت مشابه اپلیکیشن داشته و برای پرداخت، درگاه بانکی عضو شتاب دارد.

روش سوم:

تماس با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت شماره حساب معتبر موسسه اوج یادگیری.

مطالب مرتبط
زیر گروه رشته ها در کنکور
بودجه بندی کنکور
برنامه ریزی کنکور

۴ پاسخ

  1. منابع نظام جدید رو بخونیم بهتره اینقد استرس برگزار شدن و نشدن نظام قدیم رو نداریم

  2. من منابع کنکور نظام جدید و قدیم رو مقایسه کردم
    نظام جدید خیلی از مباحث زیستش تغییر کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *