زمان انتخاب رشته کنکور 1400

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

بعد از برگزاری کنکور و اعلام نتایج و رتبه داوطلبان ، اصلی ترین و مهم ترین مرحله ، بعد از کنکور ، داشتن انتخاب رشته درست و حرفه ای است . چراکه فرد زمان ، انرژی و هزینه بسیاری را صرف کرده است و بعد از اعلام نتایج ، حاصل تلاش هایش را دریافت خواهد کرد و اگر در زمان انتخاب رشته ، انتخاب درست و عاقلانه ای نداشته باشد ، تمام تلاش هایی که فرد در طول این مدت داشته بی ثمر میشود و اگر انتخاب رشته درست و عاقلانه داشته باشد ، فرد نتیجه تلاش هایش را دریافت میکند . باتوجه به اینکه کنکور ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد ، پیش بینی میشود کنکور ۱۴۰۰ و زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ نیز تعویق احتمالی را داشته باشد .

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

انتخاب رشته هر سال یک هفته بعد از اعلام نتایج شروع میشود و در یک بازه ۷ تا ۱۰ روزه داوطلبان میتوانند انتخاب رشته را انجام دهند. هر سال کنکور در تیر ماه برگزار میشود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعوق افتادن کنکور ۹۹ ، تعویق احتمالی برای کنکور ۱۴۰۰ پیش بینی میشود ، به همین ترتیب زمان اعلام نتایج و زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ تعوق احتمالی را خواهد داشت .

نحوه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

برای انجام انتخاب رشته بهتر است فرد ابتدا روی کاغذ ، بر اساس اولویت ها و با توجه به رتبه دریافتی و احتمال قبولی در رشته مورد نظر ، آنها را بنویسد و سپس بعد از اطمینان از درست بودن اولویت بندی ها وارد سایت سازمان سنجش شده و بخش انتخاب رشته سراسری را انتخاب کند ، سپس با دقت کد رشته ها را در سایت سازمان سنجش وارد کند.

برای انجام انتخاب رشته تخصصی اوج یادگیری بادفتر مرکزی اوج یادگیری تماس گرفته و از انتخابی درست و عاقلانه برخوردار شوید .

شماره تلفن دفتر مرکزی : ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰

سهمیه کنکور ۱۴۰۰

سهمیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ شامل سهمیه خانواده شهدا و جانبازان ، ایثارگران ، منطقه یک ، منطقه دو و منطقه سه میباشد ، چنانچه فرد سهمیه خانواده شهدا ، جانبازان و ایثارگران را نداشته باشد ، سهمیه منطقه ای لحاظ میشود و اگر فرد شامل هر دو سهمیه باشد ، آن سهمیه ای که در کارت ورود به جلسه برای داوطلب درج شده است ، همان سهمیه لحاظ میشود .

اگر داوطلب رتبه خوبی دریافت نکرده ، بهتر است انتخاب رشته را انجام ندهد ، چراکه در صورت قبولی در دانشگاه دولتی و ثب نام نکردن در آن دانشگاه ، فرد یکسال از انتخاب رشته نوبت اول (روزانه) محروم میشود .

بهتر است در چنین شرایطی که فرد رتبه دلخواه را دریافت نکرده است ، شیوه مطالعه درسی خود را تغییر داده و منابع و بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ را دارا باشد و از برنامه ریزی تخصصی استفاده کند تا به نتیجه و رشته مورد علاقه خود برسد .

برای دریافت برنامه ریزی و محصولات اوج یادگیری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۶۴۶۹۰ تماس حاصل فرمائید .

مقالات تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *