زمان انتخاب رشته کنکور 1400

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

بعد از برگزاری کنکور و اعلام نتایج و رتبه داوطلبان ، اصلی ترین و مهم ترین مرحله ، بعد از کنکور ، داشتن انتخاب رشته درست و حرفه ای است . چراکه فرد زمان ، انرژی و هزینه بسیاری را صرف کرده است و بعد از اعلام نتایج ، حاصل تلاش هایش را دریافت خواهد کرد و اگر در زمان انتخاب رشته ، انتخاب درست و عاقلانه ای نداشته باشد ، تمام تلاش هایی که فرد در طول این مدت داشته بی ثمر میشود و اگر انتخاب رشته درست و عاقلانه داشته باشد ، فرد نتیجه تلاش هایش را دریافت میکند . باتوجه به اینکه کنکور ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد ، پیش بینی میشود کنکور ۱۴۰۰ و زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ نیز تعویق احتمالی را داشته باشد .

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

انتخاب رشته هر سال یک هفته بعد از اعلام نتایج شروع میشود و در یک بازه ۷ تا ۱۰ روزه داوطلبان میتوانند انتخاب رشته را انجام دهند. هر سال کنکور در تیر ماه برگزار میشود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعوق افتادن کنکور ۹۹ ، تعویق احتمالی برای کنکور ۱۴۰۰ پیش بینی میشود ، به همین ترتیب زمان اعلام نتایج و زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ تعوق احتمالی را خواهد داشت .

نحوه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

برای انجام انتخاب رشته بهتر است فرد ابتدا روی کاغذ ، بر اساس اولویت ها و با توجه به رتبه دریافتی و احتمال قبولی در رشته مورد نظر ، آنها را بنویسد و سپس بعد از اطمینان از درست بودن اولویت بندی ها وارد سایت سازمان سنجش شده و بخش انتخاب رشته سراسری را انتخاب کند ، سپس با دقت کد رشته ها را در سایت سازمان سنجش وارد کند.

برای انجام انتخاب رشته تخصصی اوج یادگیری بادفتر مرکزی اوج یادگیری تماس گرفته و از انتخابی درست و عاقلانه برخوردار شوید .

شماره تلفن دفتر مرکزی : ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰

سهمیه کنکور ۱۴۰۰

سهمیه کنکور سراسری ۱۴۰۰ شامل سهمیه خانواده شهدا و جانبازان ، ایثارگران ، منطقه یک ، منطقه دو و منطقه سه میباشد ، چنانچه فرد سهمیه خانواده شهدا ، جانبازان و ایثارگران را نداشته باشد ، سهمیه منطقه ای لحاظ میشود و اگر فرد شامل هر دو سهمیه باشد ، آن سهمیه ای که در کارت ورود به جلسه برای داوطلب درج شده است ، همان سهمیه لحاظ میشود .

اگر داوطلب رتبه خوبی دریافت نکرده ، بهتر است انتخاب رشته را انجام ندهد ، چراکه در صورت قبولی در دانشگاه دولتی و ثب نام نکردن در آن دانشگاه ، فرد یکسال از انتخاب رشته نوبت اول (روزانه) محروم میشود .

بهتر است در چنین شرایطی که فرد رتبه دلخواه را دریافت نکرده است ، شیوه مطالعه درسی خود را تغییر داده و منابع و بودجه بندی کنکور ۱۴۰۰ را دارا باشد و از برنامه ریزی تخصصی استفاده کند تا به نتیجه و رشته مورد علاقه خود برسد .

برای دریافت برنامه ریزی و محصولات اوج یادگیری با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۶۴۶۹۰ تماس حاصل فرمائید .

مطالب مرتبط
برنامه ریزی اوج یادگیری برای کنکور تجربی ۱۴۰۰
ویژگی های رتبه های برتر کنکور
نکات مهم تست زنی کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *