تند خوانی با اوج یادگیری

تند خوانی با اوج یادگیری

برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور ، زمان و یادگیری از اهمیت بالایی برخوردار است و اکثر دانش آموزان ، علاقه دارند که در زمان کم مطالب بسیاری را یادبگیرند و همزمان در حافظه هم یادداری کنند و یا در استفاده از زمان خود صرفه جویی کنند اما چنین روشی ، تنها اتلاف وقت دانش آموز است مگر به چند نکته توجه کرده و طبق آنها عمل کند ، در مقاله تند خوانی با اوج یادگیری برای شما تمام نکات موثر در استفاده مفید از زمان و یادگیری و بازدهی بالا را توضیح داده ایم .

عوامل موثر در یادگیری بهتر

عوامل موثر در یادگیری بهتر شامل : روش مطالعه صحیح ، نکته برداری و خلاصه نویسی ، اطلاع از بودجه بندی کنکور ، تنظیم خواب ، تغذیه مناسب و در آخر داشتن برنامه ریزی از عوامل اصلی موثر بر یادگیری و در نتیجه یادداری ( سپردن به حافظه ) میشود .

روش مطالعه صحیح

منظور از روش مطالعه صحیح این است که دانش آموز برای درس خواندن شیوه و روش مطالعه مناسبی داشته باشد که معمولا شیوه مطالعه از سمت مشاور تحصیلی دانش آموز تعیین و راهنمایی میشود .

روشی که بین دانش آموزان ، پربازده و نتیجه بخش میباشد این است که قبل از شروع به درس خواندن مرکز کرده و در محل مناسب درس خواندن ، یعنی محلی که سکوت بوده و تابلو و عکسی نباشد تا حواس فرد پرت نشود سپس بعد از شروع به خواندن ، درسی که میخواند را خط به خط و عمیق بخواند ضمن اینکه به درس و مبحثی که مطالعه میکند توجه کند که نیاز به ترکیبی خواندن دارد یا ندارد . برای مثال روش مطالعه زیست به صورت ترکیبی است اما روش مطالعه شیمی ترتیبی است . زمانیکه روش مطالعه درست باشد ، به طور ناخواسته و غیر مستقیم تند خوانی با اوج یادگیری را دانش آموز یاد میگیرد .

نکته برداری و خلاصه نویسی

در حین مطالعه و پس از آن ، بهترین راه برای یادگیری بهتر و تثبیت درس خوانده شده ، نکته برداری و خلاصه نویسی است . بهترین زمان برای نکته برداری حین مطالعه و برای خلاصه نویسی بعد از مطالعه است ، چراکه فرد بعد ازمطالعه مطالبی که به یاد سپرده است را به صورت خلاصه مینویسد و برای مرور و تست زنی تنها نکات و خلاصه هایی که نوشته است ، کافی است .

اطلاع از بودجه بندی کنکور

از فواید اصلی اطلاع از بودجه بندی کنکور ، اطلاع از تعداد سوالات هر مبحث میباشد و دانش آموز از میزان اهمیت مبحث آگاه شده و بر اساس آن زمان مطالعه تعیین میکند و میداند برای مباحثی که در بودجه بندی قرار ندارد زمان مطالعه نگذارد و برای مباحثی که تعداد سوالات بیشتری دارند زمان مناسبی را در نظر بگیرد .

تنظیم خواب

برای دانش آموز کنکوری داشتن خواب مناسب و به موقع از اهمیت بالایی برخوردار است ، چراکه خواب ، بر تمرکز و یادگیری فرد تاثیر مستقیم دارد ، علاوه بر آن بر هورمون های بدن نیز تاثیر گذار بوده و موجب کاهش استرس فرد میشود .

داشتن خواب مناسب و تنظیم خواب ، مستلزم داشتن برنامه ریزی است ، که توصیه میشود برنامه ریزی دانش آموز طوری باشد که تا قبل ازساعت یازده شب به خواب رفته و ساعت هفت صبح با انرژی خوب ، برای درس خواندن بیدار شود .

تغذیه مناسب

دانش آموز ، حین مطالعه ، انرژی زیادی صرف خواندن میکند که تامین انرژی مورد نیاز ، مستلزم داشتن تغذیه مناسب میباشد ، تغذیه مناسب شامل خوردن غذا به میزان کافی ، کاهش خوردن غذاهای سرخ شده و فست فود میباشد .

برنامه ریزی

همه موارد گفته شده ، در تند خوانی و یادگیری ، زمانی کاربردی و قابل استفاده است که فرد برنامه ریزی داشته باشد ، برنامه ریزی زمانی مفید و کاربردی است که تمام پارامتر ها رعایت شده باشد و دانش آموز هم طبق آن عمل کند . مشاوران اوج یادگیری طبق تمام پارامتر های گفته شده برای دانش آموزان به صورت اختصاصی ، برنامه ریزی انجام میدهند .

برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۳۰۴۶۹۰ و ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ تماس حاصل فرمائید .

مقالات تصادفی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *